21 mar, 2021

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA LALKARZA

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA LALKARZA

Drogie Koleżanki i Koledzy,

minął trudny i dotkliwy rok pandemicznej próby, który kosztował większość z nas wiele emocji, zdrowia i trudnych decyzji. Nie ma zapewne słów, które są w stanie idealnie opisać nasze małe, intymne światy, w których musieliśmy z konieczności zamknąć się na te długie tygodnie i miesiące. Nie ma zapewne doskonałych recept, które mogłyby pomóc każdemu z osobna, tak by za mrugnięciem oka wszystko  powróciło do szerokorozumianej normalności. Jest za to przestrzeń doświadczeń minionych, przeszłych jak również tych powstających tu i teraz, które mogą stanowić podstawę do poszukiwań i odnalezienia nowych ról w naszym lalkarskim mikro i makrokosmosie.

W naszą profesję wpisany jest czas prób. Każdy artysta wie, że tylko nieustanna praca nad sobą, otwartość, dialog i wiara w szczęśliwy finał przekłada się na długo oczekiwane brawa i owacje. Wierzę, że każdy z nas odnajdzie ową rolę w tym arcytrudnym dramacie i zrealizuje ją najlepiej jak tylko potrafi.

Życzę nieustannej gotowości i chęci do podejmowania prób. Mimo tak wielu pochmurnych dni, mimo niewielkiej ilości promieni słonecznych, mimo trudnych scenariuszy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lalkarza składam wszystkim związanym z naszą profesją serdeczne życzenia. Oby wszystkim dopisywało zdrowie, wyobraźnia podpowiadała same konstruktywne myśli i rozwiązania, empatia stała się w tych trudnych czasach dobrem powszechnym a rozum, dobry choć zapomniany doradca, niechaj odpędzi wszelkie przebudzone demony i upiory.

Wszystkiego co najlepsze! Dużo zdrowia!

Z serdecznymi pozdrowieniami
dr hab. Jacek Malinowski
Prezydent POLUNIMA

O Autorze
Eliza Dubrowska