12 gru, 2023

Magiczna noc w teatrze

Magiczna noc w teatrze

Czy wiecie, że w grudniu swój jubileusz obchodzi najstarszy teatr lalek w Polsce, czyli Teatr Baj?

W ramach obchodów Jubileuszu 95-lecia Teatr wydał piękne wydawnictwo dla dzieci pt. „Magiczna noc w teatrze” autorstwa Aldony Szczygieł Kaszuby.

„Już zapadał zmierzch, kiedy Marysia, Józio i ich Kotka stanęli przed bramą jasnego budynku wyglądającego jak pałac…” tak zaczyna się pełna przygód, teatralnej magii i wspomnień ilustrowana książka dla dzieci wydana z okazji jubileuszu 95-lecia Teatru Baj! Bohaterowie bajki autorstwa Aldony Szczygieł-Kaszuby, z ilustracjami Moniki Urbaniak, zwiedzają najbardziej ukryte zakamarki praskiego teatru, spotykają bohaterów z ulubionych, dziecięcych spektakli (wiele z nich wciąż można obejrzeć na scenie!) i próbują nie wpaść w zasadzkę, którą uknuła Królowa Śniegu.

Wszystkich fanów teatralnych przygód, lalek, bohaterów popularnych baśni, ale przede wszystkim miłośników czytania (koniecznie z herbatką i pod ciepłym kocem!) informujemy, że książka „Magiczna noc w teatrze” jest dostępna w sprzedaży, w bardzo limitowanym nakładzie, w Kasie Teatru Baj w Warszawie.

Dla Sympatyków POLUNIMA przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać jeden egzemplarz wydawnictwa -> szczegóły konkursu.

Na zachętę zapraszamy Was do obejrzenia filmowej zapowiedź książki, a Jubilatowi – Teatr Baj – życzymy, by magia teatru lalek towarzyszyła Mu zawsze!

Książka „Magiczna noc w teatrze” została wydana w ramach projektu pod nazwą „Najstarszy teatr lalek dzieciom – wydanie książki z okazji jubileuszu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

O Autorze
Eliza Dubrowska