13 lis, 2021

ANIMATUS z honorowym patronatem Polunima

ANIMATUS z honorowym patronatem Polunima

Właśnie trwa Finał IV edycji „Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej ANIMATUS”!

W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” im Stefana Karskiego w Kielcach oraz w kieleckim Instytucie Dizajnu, odbywają się wydarzenia podsumowujące tegoroczną edycję. W programie finału zaplanowano przede wszystkim prezentacje prac laureatów – w tym roku jury nagrodziło Filipa Jaśkiewicza, Jakuba Matysa i Katarzynę Leks.

Jak co roku finał ANIMATUSA jest też okazją do dyskusji wokół współczesnego lalkarstwa i trendów scenograficznych. Za nami spotkanie z cyklu Forum Form z udziałem gościa specjalnego Davida Zuazoli – hiszpańskiego reżysera, scenografa i konstruktora lalek, a już już o godzinie 13:00 organizatorzy zapraszają na wykład „Przestrzeń wirtualna jako środowisko działań performatywnych”, przygotowany przez kompozytora, producenta i sound designera Przemka Danowskiego.

Więcej na temat programu Finału ANIMATUSA oraz linki do wydarzeń online znajdziecie na stronie https://animatuscontest.pl/

Polski Ośrodek Lalkarski POLUNIMA objął wydarzenie honorowym patronatem.
O Autorze
Eliza Dubrowska