Centrum Informacyjne Polskiego Teatru Lalek

W trakcie XV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), w dniach 08-12.09.2006. Polski Ośrodek Lalkarski POLUNIMA wspólnie z Pracownią Dokumentacyjną Teatru Lalek zorganizował Centrum Informacyjne Polskiego Teatru Lalek.

Centrum mieściło się w Galerii Miejskiej, usytuowanej w centrum Bańskiej Bystrzycy, w której równolegle z festiwalowym przeglądem odbywały się Dni Miasta.wystawa1
W prezentacji promującej polskie lalkarstwo wykorzystane zostały plakaty, programy, zdjęcia ze spektakli teatralnych oraz wydane w Polsce publikacje poświęcone sztuce lalkowej. Goście festiwalowi i mieszkańcy miasta mogli obejrzeć zarejestrowane na kasetach video i płytach DVD przedstawienia zrealizowane w polskich teatrach. Zainteresowani otrzymali wyczerpujące informacje na temat imprez kulturalnych organizowanych w naszym kraju oraz instytucji odpowiedzialnych za ich realizację.

wystawa2Odwiedzający podkreślali wysoki poziom artystyczny i wartości edukacyjne polskich spektakli , a także dbałość o jakość materiałów promocyjnych. Przedstawiciele środowiska lalkarskiego różnych krajów wysoko oceniali polskie publikacje, w szczególności serię tomików „Lalkarze” oraz wydawane w polsko- angielskiej wersji językowej czasopismo „Teatr Lalek”. Wielu z nich wyrażało chęć współpracy z twórcami sztuki lalkowej w Polsce.

 

 

 

 

 

logo1Organizacja Polskiego Centrum Informacyjnego została sfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego Promocja Kultury Polskiej za Granicą.